شماره حساب

درج محتوای دلخواه متنی

0
علاقه مندی
مقایسه
سبد خرید
 • حراج!
  زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا
  زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا
  زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا
  زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا
زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا
زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا زیورآلات مردانه انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا

انگشتر مردانه نقره با طرح خاص شیوا

1,200,000 تومان
بدون مالیات

جدول اندازه

تعداد
اضافه به علاقه مندی

امتیاز:
(0)

تمامی کارت های عضو شتاب

  سیاست‌های امنیتی

(ویرایش با ماژول اعتمادسازی مشتری)

  سیاست‌های تحویل

(ویرایش با ماژول اعتمادسازی مشتری)

  سیاست‌های بازگشت کالا

(ویرایش با ماژول اعتمادسازی مشتری)

شیوا

خدایان هندو ها بسیار زیاد هستند

یکی از آنها شیوا نام دارد

شیوا

ایزد برتر، یکی از پنج شکل خدا

دیواناگری

शिव

ترجمهٔ زبان سانسکریت

Śiva

وابستگی

دوا (تریمورتی)

محل سکونت

کوه کیلاش

مانترا

اوم ناما شیوایا

سلاح‌ها

سه‌شاخ (تریشول)

همسر/همسران

ساتی، پارواتی، کالی،شایان

Mount

ناندی (گاو نر)

شیوا (سانسکریت: به معنی نیک‌اختر یا فرخ‌پی) یکی از بلندپایه‌ترین ایزدان آئین هندو است. شیوا خدای نگهدار آسمان و زمین، نابودکننده اهریمنان، بخشاینده گناهان و بسیارکننده روزیست.

نام شیوا به هیچ وجه در وداهای سانسکریت ذکر نشده است.[۱]

برعکس ویشنو که در متون کهن، به عنوان عضوی از گروه خدایان، و خدایی علاقه‌مند به انسان ظاهر می‌شود، شیوا به صورت بیگانه‌ای تاریک و دیوسان است که به تمامی در تضاد با سایر خدایان و انسان قرار می‌گیرد. نیای ودایی او رودْرا است که پاراجاپاتی را به خاطر زنای با محارم، پادافراه می‌کند. رودرا خدای برهوت، خدای حیات‌وحش و جنگل‌ها، خدای ستیغ کوه‌ها، خدای تقاطع‌های خطرناک است؛ به وی که در مناطق مختلف، و به صورت جداگانه پرستیده می‌شود سهمی از قربانی‌های ودایی داده نمی‌شود. زمانی که خدایان برای نخستین بار قربانی کردند، رودرا، از سهم قربانی محروم شد، و سپس او در طی حمله‌ای آن‌ها را مجبور ساخت، که سهمی به وی اختصاص دهند و سروری حیات‌وحش را به او ببخشند.[۲]

این اسطوره، در هندوگرایی، به صورتی ناخواسته و تحلیل‌ناپذیر، در عصر پسا-ودایی، بارها تکرار می‌شود. شیوا با ساتی، دختر داکشا ازدواج می‌کند؛ داکشا مراسم قربانی را بدون دعوت نمودن از شیوا انجام می‌دهد، و ساتی به خاطر بی‌آبرویی که پدر بر او وارد آورده بود، خودکشی می‌کند. وی دارد آتش قربانی می‌شود و به عنوان اولین مفهوم برای سنت ساتی (رسم سوزاندن بیوه‌ها) قربانی می‌گردد. سپس، شیوا رسم قربانی را ممنوع ساخت، داکشا را گردن زد و کلّه وی را در آتش انداخت. هنگامی که خدایان در پیشگاه او به خاک افتادند و از وی طلب بخشش کردند، شیوا قربانی را دوباره پس داد و داکشا را زنده ساخت. بدین ترتیب، شیوا که از سهم قربانی محروم شده بود، قربانی کردن خود را اجرا نمود و سرانجام، در کنار خدایان جای گرفت.[۲]

محتویات

 • ۱ مشخصات شیوا
  • ۱.۱ چشم سوم
  • ۱.۲ گردنبند مار کبرا
  • ۱.۳ موهای پریشان
  • ۱.۴ هلال ماه
  • ۱.۵ گنگ مقدس
  • ۱.۶ طبل
  • ۱.۷ ویبوتی
  • ۱.۸ خاکستر
  • ۱.۹ پوست ببر
  • ۱.۱۰ پوست فیل و گوزن
  • ۱.۱۱ رودراکشا
  • ۱.۱۲ عصای سه شاخه
 • ۲ نگارخانه
 • ۳ منابع

مشخصات شیوا

چشم سوم

چشم سوم شیوا که بر پیشانی او قرار گرفته، چشم عقل است که آن را با نام «بیندی - bindi» می‌شناسند. این چشم ورای ظاهر را می‌نگرد. همچنین آنطور که در اذهان عمومی نقش بسته‌است، این چشم سوم با انرژی خاص شیوا که عوامل و گناهان اهریمن را نابود می‌کند نیز رابطه دارد.

گردنبند مار کبرا

شیوا از مرگ مبری است و اغلب بعنوان حامی در مواقع اضطراب شناخته می‌شود. او در ازای تندرستی جهان، زهر هلاهل را دارا است که تحت تسلط شیوا درآمده‌است.

موهای پریشان

دسته موهای پریشان او، نشان دهنده این است که او ارباب باد یا «وایو» است.

هلال ماه

شیوا روی سر خود، هلال پنج روزه ماهی را حمل می‌کند. این ماه در نزدیکی چشم سوم قرار گرفته و نشان دهنده این است که شیوا علاوه بر قدرت زایش، توانایی نابود کردن را هم دارد. علاوه بر این، این هلال ماه نمودی از زمان نیز هست.

گنگ مقدس

گنگ مقدس، رودخانه‌است که از موهای پریشان شیوا جریان یافته و شیوا اجازه داده تا این رودخانه بر روی زمین جاری شده و برای انسان‌ها زندگی به ارمغان بیاورد.

طبل

طبل شیوا که در دست او قرار گرفته، منبع تمامی صداها و زبان‌ها در جهان است. این طبل را با نام "Damru" می‌شناسند.

ویبوتی

ویبوتی سه خط از خاکستر کشیده شده بر روی پیشانی است که نشان دهنده جوهره بدی در انسان است (جهل، خودپرستی و خشونت).

خاکستر

شیوا بدن خود را با خاکستر گورستان پوشانده‌است تا نشان دهد مرگ و زندگی در کنار هم هستند و مرگ نیز، واقعیتی در کنار زندگی است.

پوست ببر

ببر، جانور دست‌آموز شاکتی، ایزد توان و نیرو است. شیوا بالای هر نوع نیرو و قدرتی است؛ او ارباب شاکتی است؛ بنابراین پوست ببری که او به تن دارد نشان دهنده این است که او بر هر قدرتی پیروز است. همچنین ببر نماینده شهوت است. شیوا پوست ببر به تن دارد تا نشان دهد بر شهوت نیز غلب آمده‌است.

پوست فیل و گوزن

فیل‌ها نماینده غرور هستند. شیوا پوست فیل به تن کرده تا نشان دهد بر غرور پیروز شده‌است. همچنین گوزن نماینده ذهنی است که نمی‌تواند تمرکز کند. شیوا پوست گوزن پوشیده تا نشان دهد ذهن خود را کنترل می‌کند.

رودراکشا

شیوا بندهایی به دور مچ دست خود بسته‌است که به نظر می‌رسد کاربرد درمانی دارند.

عصای سه شاخه

عصای سه شاخه شیوا، تریشول نشان دهنده سه عملکرد ویژه هستند: خلق، نگهداری و مرگ. این عصا در دست شیوا، نشان دهنده این است که تمامی این قدرت‌ها در کنترل او هستند. برداشت دیگر این است که این سه شاخه، نماینده گذشته، حال و آینده هستند که نشان می‌دهند زمان در کنترل شیوا است.

شیوا خدای هندو

شیوا خدای هندو

5 قلم
Product_Page_Images_1.jpg
کیفیت اتفاقی نیست

مدعی نیستیم بهترینیم بلکه مفتخریم بهترینها ما را برگزیده اند

ویژگی های قالب
 • رتبه یک گوگل شوید رویشی نو با ریشه ای کهن
 • مدعی نیستیم بهترینیم بلکه مفتخریم بهترین ها ما را برگزیده اند 
 • دارای صفحه ساز
 • نمای ویژه موبایل

درج ویدئو محصول

8 محصول دیگر در همین شاخه: